Závěrečné slovo/ Německo, Belgie

Daniel Kaddik je výkonným ředitelem Evropského liberálního fóra (ELF), politické nadace Evropské liberální strany, strany ALDE. Společně se 46 členskými organizacemi ELF působí po celé Evropě a přináší nové myšlenky do politického diskurzu, vytváří prostor pro diskusi a umožňuje občanům, aby jejich hlas byl slyšen.
V letech 2012–2019 byl Daniel Kaddik ředitelem kanceláře pro jihovýchodní Evropu neziskové organizace Friedrich Naumann Foundation for Freedom, která prosazuje liberální hodnoty, právní stát a ekonomickou svobodu. Poskytujíc politické konzultace a vzdělávací programy, nadace je aktivní ve více než 60 zemích.
Daniel Kaddik, který dříve pracoval pro nadaci v Německu, Indii a Rusku, se aktivně podílí na podpoře podnikání a osobní a politické odpovědnosti. Primárně se zajímá o oblast liberální politiky, ekonomiky a sociálních věd, jakož i podnikání a účast občanů na správě věcí veřejných. Vystudoval vládní studia na Erfurtské univerzitě, evropská studia na Hamburské univerzitě a mezinárodní studia na Birminghamské univerzitě.