Ekonomický panel, USA/ Belgie

Rebecca Christie začala působit v think-tanku Bruegel v roce 2019. Dříve, mezi lety 2011 a 2016, byla bruselským politickým korespondentem pro agenturu Bloomberg. V poslední době patřila mezi hlavní autory zabývající se tématem institucionální historie evropského stabilizačního mechanismu “Safeguarding the Euro in Times of Crisis: the Inside Story of the ESM“. Rovněž působila jako expertní poradce Evropského hospodářského a sociálního výboru pro oblast zdanění. Rebecca Christie je zkušená moderátorka a poskytovala komentáře na téma Brexitu pro irskou stanici RTE a britskou BBC.

Během 22 leté novinářské kariéry Rebecca Christie napsala řadu článků a je autorkou mnoha reportáží od regionálních médií (Bend v Oregonu v USA) až po britské Financial Times. 7 let působila jako washingtonský zpravodaj pro Dow Jones Newswires a pro Wall Street Journal a pokrývala instituce jako U.S. Treasury, Federal Reserve a Pentagon. Pro Bloomberg začala pracovat v roce 2008 jako seniorní korespondent věnující se U.S. Treasury. Na tomto postu pracovala tři roky a poté se odstěhovala do Evropy.

Rebecca studovala klasické jazyky na univerzitě Duke a veřejnou politiku na LBJ School of Public Affairs na Texaské univerzitě v Austinu. V think-tanku Bruegel se zaměřuje na politiku finančních služeb a na Brexit a rovněž spolupracuje s vědci na řadě výzkumných témat.