Výzvy pro transatlantické vztahy - bezpečnostní dimenze
Gruzie

Tinatin Khidasheli stojí v čele gruzínského think-tanku Civic–IDEA, bojujícímu proti sovětskému dědictví v Gruzii, konfrontující ruskou propagandu a který také obhajuje obrannou a bezpečnostní politiku Gruzie. Paní Khidasheli vede dva kurzy v bakalářském programu Kavkazské Univerzity, a to hybridní válku a gruzínskú obranní politiku, stejně jako výzvy vedoucích představitelů 21. století v Gruzínském institutu veřejné správy pro studenty magisterských programů.
Paní Khidasheli v různých dobách působila jako první ministryně obrany Gruzie, předsedala Parlamentnímu výboru pro evropskou integraci a Vyšetřovací komisi pro porušování práva svobody projevu a telekomunikací v Parlamentu Gruzie. Ještě předtím byla zvolená za členku městské rady v Tbilisi a založila největší skupinu zastánců lidských práv v celém postsovětském prostoru Gruzínská asociace mladých právníků, které také předsedala. Po dobu čtyř let byla členkou Národní protikorupční rady pod správou prezidenta Gruzie.
Paní Khidasheli byla udělena cena Freedom Fighter Award od prezidenta G. W. Bushe a CEU Impact Award za vynikající karierní výkon.