Hovory pro Evropu
Česká republika

Poslanec Evropského parlamentu za Českou republiku, místopředseda Evropského parlamentu.

Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy pracoval v různých pozicích na Ministerstvu zahraničních věcí, kde se také stal prvním náměstkem ministra a státním tajemníkem pro evropské záležitosti. V letech 1997 – 2002 byl hlavním vyjednavačem vstupu České republiky do Evropské unie. Tehdejší prezident Václav Havel jeho činnost ocenil udělením pamětní medaile.

Pavel Telička se později stal českým velvyslancem při EU a prvním českým eurokomisařem. V letech 2004 – 2013 řídil poradenskou firmu BXL Consulting, kterou spoluzaložil.

V květnu 2014 byl Pavel Telička zvolen poslancem Evropského parlamentu za hnutí ANO 2011. V roce 2017 byl zvolen místopředsedou Evropského parlamentu. Je členem a koordinátorem frakce ALDE ve Výboru pro dopravu a cestovní ruch, v němž se mimo jiné věnuje problematice letectví, železniční a silniční dopravy a integrovaného jízdného. Je náhradníkem ve Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku, kde jsou oblastmi jeho zájmu především oběhová ekonomika, energetická unie a telekomunikace. Pavel Telička se zabývá se rovněž tzv. lepší regulací,  zahraniční politikou i podporou demokracie a lidských práv v různých zemích světa.